O czym należy pamiętać, sprzedając na Allegro?

jak sprzedawać na allegro?

Spis treści

Allegro to największa platforma sprzedażowa e-commerce w Polsce. Z powodu jej ogromnej popularności wielu przedsiębiorców korzysta z Allegro jako głównego kanału sprzedażowego. Spora część właścicieli sklepów internetowych poza sprzedażą na własnej platformie decyduje się również na wykorzystanie potencjału tego serwisu w ramach uzupełnienia głównej osi działalności.

Regulamin sklepu na Allegro a regulamin Allegro

Zanim przejdziemy do porad dotyczących prezentacji oferty Twojego sklepu na Allegro, zacznijmy od istotnych kwestii prawno-administracyjnych. Należy pamiętać, że Allegro to nie tylko ogrom możliwości dotarcia do klienta i sprzedaży produktów, ale również całkiem sporo wymagań. Zakładając sklep na Allegro i decydując się na sprzedaż za pomocą tej platformy, musisz przestrzegać wielu zasad zawartych w regulaminie Allegro.

Jako właściciel sklepu masz jednak pewną dowolność w ustalaniu polityki swojej działalności. Określa ją indywidualny regulamin sklepu na Allegro. Stworzenie takiego dokumentu jest obowiązkowe dla każdego przedsiębiorcy, także tego zajmującego się działalnością nierejestrowaną – jeśli chcesz dowiedzieć się jak prowadzić sprzedaż internetową bez działalności gospodarczej, przeczytaj nasz wpis. Regulamin sklepu na Allegro określa między innymi dane sprzedawcy, szczegóły procesu reklamacyjnego, a w razie braku odrębnej polityki prywatności – także sposób przetwarzania danych osobowych.

Warto przeczytać: Regulamin sklepu na Allegro. Czym jest i kto go potrzebuje?

Taki dokument powinien precyzyjnie określać wszystkie zasady i przedstawiać wymagane dane dotyczące podmiotu sprzedającego. W stworzeniu regulaminu sklepu na Allegro idealnie dostosowanego do Twojego modelu działalności pomoże Ci Kreator Legal Geek – dostosujesz treść regulaminu do Twojego sklepu odpowiadając na pytania zawarte w formularzu. Wszystkie pytania dotyczą Twojego biznesu!

Kup Regulamin sklepu na Allegro i odbierz 500 zł!

Jak skutecznie sprzedawać na Allegro?

Poniżej znajduje się kilka porad, które pomogą Ci w zwiększeniu sprzedaży sklepu na Allegro. To nie tylko uniwersalne zasady sprzedaży jako takiej, ale również mało znane wskazówki powiązane z tą konkretną platformą.

Zbadaj słowa kluczowe istotne dla Twojej branży i oferty. Allegro analizuje treść ogłoszeń, dzięki czemu możesz w pewien sposób pozycjonować swoje oferty – podobnie jak za pomocą działań SEO pozycjonujesz swoją stronę w wynikach wyszukiwania Google. To, czy Twoja oferta wyświetli się wysoko, czy dopiero na kolejnej stronie wyników, zależy od Twojej oceny, ewentualnych naruszeń regulaminu oraz zastosowanych słów kluczowych. Warto na przykład właściwie wykorzystać wszystkie znaki, które można umieścić w tytule oferty – algorytm najpewniej doceni te starania.

Wykorzystuj możliwości kreatora Allegro. Co prawda, jest on prosty w obsłudze i nie pozwala na pełną dowolność tworzenia oferty, jednak jego funkcje w pełni wystarczają do opublikowania atrakcyjnego, zachęcającego do kupna ogłoszenia. Korzystaj z nagłówków, wyróżnień, wstawiaj zdjęcia, dziel tekst na czytelne akapity – to się opłaca!

Dobrze dopasuj kategorię do swojej oferty. Wielu doświadczonych allegrowiczów próbuje wystawiać kilka ofert tego samego produktu, umieszczając je w różnych kategoriach. Liczą w ten sposób na zwiększenie zasięgu oferty – zostanie ona wyświetlona użytkownikom, którzy szukają nie tylko w najbardziej oczywistej kategorii, ale również w innych. Jest to jednak próba obejścia zasad niezgodna z regulaminem Allegro, a w dodatku irytująca użytkowników, którzy widzą w ten sposób niedopasowane produkty w swoich wynikach wyszukiwania.

Poświęć część opisu na przedstawienie dokładnej dokumentacji technicznej produktu. Klarowne przedstawienie wymiarów produktu i innych jego ważnych cech w formie czytelnych punktów jest świetnym uzupełnieniem oferty. Większość treści powinna być napisana językiem korzyści, jednak kluczowe informacje zamieść w formie zwięzłej, przejrzystej listy. Oprócz ogólnych informacji o produkcie wiele osób zwraca uwagę na szczegółowe dane techniczne. By tacy klienci kliknęli przycisk „kup teraz”, muszą mieć dostęp do wszystkich danych.

Zaufaj sprawdzonym doradcom

Dołącz do setek zadowolonych klientów, którzy powierzyli napisanie regulaminu sklepu na Allegro ekspertom z Legalgeek i prowadź działalność bez obaw! Możemy stworzyć dla Ciebie także inną dokumentację niezbędną do prowadzenia sklepu

Powiązane artykuły

Wskazówki dla sprzedawców

BDO w sklepie internetowym – co to takiego?

Co to jest BDO?   BDO  to skrót od Baza danych o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami. Jest to cyfrowy system firm, które wprowadzają produkty

Aktualności prawne

Jakie obowiązki wprowadza DSA?

DSA wprowadza szereg zróżnicowanych obowiązków, które są różne w zależności od skali działalności podmiotu do którego mają zastosowanie. Inne obowiązki będą dotyczyły dostawcy, który jest

OSZCZĘDŹ

20%

Z KODEM RABATOWYM

WIELKANOC20

KOD WAŻNY DO 7.04.2024 roku, godz. 23:59

Wielkanoc w Kreatorze !

Odbierz aż 20% zniżki na wszystkie nasze dokumenty i pakiety. To idealny moment, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż!

OSZCZĘDŹ

20%

Z KODEM RABATOWYM

WIELKANOC

KOD WAŻNY DO 7.04.2024 roku, godz. 23:59

Wielkanoc w Kreatorze !

Odbierz aż 20% zniżki na wszystkie nasze dokumenty i pakiety. To idealny moment, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż!

OSZCZĘDŹ

20%

Z KODEM RABATOWYM

EXTRA20

KOD WAŻNY DO 18.09.2023 roku, godz. 23:59

Promocja na start w Kreatorze!

Odbierz aż 20% zniżki na wszystkie nasze dokumenty i pakiety. To idealny moment, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż!