Zastrzeż znak towarowy. Skorzystaj z dotacji i chroń swoją markę!

Rejestracja znaku towarowego już od

1490 zł

netto

woman_znakitowarowe_bg.png

Skorzystaj z bezpłatnej weryfikacji

Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą celem bezpłatnej weryfikacji.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

DLACZEGO WARTO ZASTRZEC ZNAK TOWAROWY?

Zabezpiecz swoją markę przed bezprawnym wykorzystywaniem i nieuczciwą konkurencją.

Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia prawników Legal Geek. Dowiedz się więcej o nas.

Bezpieczeństwo

Ktoś zaczął sprzedawać pod Twoją marką albo stosuje bardzo podobną nazwę lub logo? Dzięki rejestracji znaku towarowego możesz skutecznie żądać zaprzestania takich działań! Co więcej, rejestracja umożliwi Ci także np. uzyskanie odszkodowania od podmiotu, który naruszył Twoje prawo ochronne na znak towarowy.

Wizerunek

Rejestracja znaków towarowych to łatwy sposób na zbudowanie renomy i rozpoznawalności swojej marki, co może prowadzić do znacznego zwiększenia zysków ze sprzedaży Twoich towarów lub usług. Zastrzeżenie znaku towarowego to często jeden z podstawowych elementów strategii biznesowej i marketingowej.

Wzrost wartości firmy

Zarejestrowany znak towarowy zwiększa wartość Twojego przedsiębiorstwa. Możesz go także zbyć albo wykorzystać jako zabezpieczenie kredytu lub innego finansowania, a także zawieranych przez Ciebie umów, w tym jako przedmiot zastawu.

jak zastrzec znak towarowy?

Przeprowadzimy proces rejestracji za Ciebie

Bezpłatna weryfikacja

W pierwszym etapie wykonujemy wstępną analizę Twojego znaku, aby stwierdzić czy ktoś nie zarejestrował już identycznego lub podobnego znaku.

Dotacja

Jeśli posiadasz status małego lub średniego przedsiębiorstwa możesz ubiegać się o dotację, która pozwoli na pokrycie nawet 75% kosztów urzędowych rejestracji znaku towarowego. Zapewniamy doradztwo i wsparcie na etapie procesu występowania o dotację.

Przygotowanie zgłoszenia

Analizujemy Twoje potrzeby i doradzamy w zakresie rodzaju znaku towarowego, terytorium ochrony oraz zakresu produktów objętych ochroną. W oparciu o wyniki analizy przygotowujemy zgłoszenie. Przygotowujemy również zestawienie opłat urzędowych z wytycznymi, jak je uiścić.

Procedura zastrzegania

Zapewniamy wsparcie w postępowaniu o uzyskanie ochrony znaku towarowego na każdym jego etapie, począwszy od złożenia zgłoszenia w Twoim imieniu, poprzez kontakt z urzędem, w tym Urzędem patentowym RP, jako Twój pełnomocnik i bieżące informowanie o stanie sprawy. Do rejestracji znaku nie musisz korzystać z usług rzecznika patentowego.

 

Uzyskaj dotację i zwrot 75% opłat urzędowych

Jeśli masz status małego lub średniego przedsiębiorstwa i posiadasz siedzibę w Unii Europejskiej, możesz skorzystać z dotacji SME Fund i uzyskać zwrot 75% opłat urzędowych rejestracji znaku towarowego (maksymalnie 1000 euro). Program SME Fund trwa w terminie 23 stycznia 2023 r. – 8 grudnia 2023 r., ale ilość środków jest ograniczona. Dotacje są więc przyznawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Pamiętaj, że program dotyczy wyłącznie rejestracji znaków towarowych a nie przedłużania ich ochrony. Dotację można uzyskać tylko dla zgłoszeń dokonanych po pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji. Więcej informacji na temat programu SME Fund możesz przeczytać na naszym blogu.

Legal Geek

SŁOWNY ZNAK TOWAROWY

ZNAK TOWAROWY GRAFICZNY

SŁOWNO-GRAFICZNY ZNAK TOWAROWY

Ty decydujesz, który element znaku chcesz zastrzec

Znak towarowy może przybrać formę wyrazu (włącznie z nazwiskiem lub nazwą firmy), rysunku, litery, cyfry, koloru, formy przestrzennej (np. kształtu towaru albo jego opakowania), a nawet dźwięku. Do Twojej decyzji należy także, na jakim terytorium i dla jakich produktów znak zyska ochronę.

Rejestracja znaku a symbol ®

Czy kojarzysz nazwy dużych, światowych firm, a przy nich znaczek R w kółku? Dzięki rejestracji znaku towarowego Ty również będziesz mógł posługiwać się tym symbolem! Pochodzi on od angielskiego słowa “registered” i oznacza, że dana nazwa lub logo są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wykorzystywanie symbolu ® nie jest obowiązkowe, ale możesz w ten sposób budować renomę swojej marki. Co ważne, stosowanie tego symbolu bez rejestracji znaku zagrożone jest karą grzywny!
registered.png

ILE TO KOSZTUJE?

Wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb

Polska

Pakiet idealny dla lokalnych przedsiębiorców. Wybierz go, jeśli rozwijasz swój biznes na rodzimym rynku.

1490 zł

netto

+ opłaty urzędowe

Unia Europejska

Pakiet UE umożliwia rejestrację znaku na terenie Unii Europejskiej. Wybierz go, jeśli planujesz ekspansję lub już działasz na rynkach zagranicznych.

1690 zł

netto

+ opłaty urzędowe

DLACZEGO MY?

Misją Legal Geek jest dostarczanie profesjonalnej obsługi prawnej w sposób przystępny i zrozumiały. Wierzymy, że prawo jest narzędziem rozwoju biznesu, a prawnik partnerem przedsiębiorcy.

Znajomość procedur, regulacji prawnych oraz doświadczenie wynikające z wielu lat praktyki i specjalizacji wykorzystujemy do znalezienia najlepszego sposobu zabezpieczenia Twoich interesów i ich skutecznej ochrony. Pomagamy w odnalezieniu się w skomplikowanych, specjalistycznych kwestiach, wyjaśniamy, doradzamy i wspieramy na każdym etapie współpracy. Naszą misją jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa naszym Partnerom, w relacjach opartych na prostej, jasnej komunikacji.

NASI PARTNERZY

Blue
skyshop
visa
wp-sklep

NASZE WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

eDukatCashlessCongress

e-Dukaty 2022

Nominacja w kategorii Usługa wspierająca FinTech

Kobieta E-Commerce 2022

Wyróżnienie dla Zofii Babickiej-Klecor w kategorii Innowacja E-commerce

Sukces Pisany Szminką Bizneswoman roku 2019

Zofia Babicka-Klecor finalistką w kategorii Liderka w Nowych Technologiach

Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2019

Tomasz Klecor wśród nominowanych młodych prawników

lider it_1Lider IT

Liderzy IT 2019

Nominacja w kategorii E-commerce Innovation

Pomorskie Sztormy 2018

Nominacja w kategorii Młoda Firma Roku

Ekomersy 2017

II miejsce w kategorii Produkt/usługa wspierająca ekspansję międzynarodową

lider it_1Lider IT

Liderzy IT 2017

I miejsce w kategorii E-commerce Innovation

Jak przebiega bezpłatna weryfikacja?

Bezpłatna weryfikacja jest pierwszym etapem naszej współpracy i polega na wstępnej analizie Twojego znaku towarowego. W jej ramach badamy, czy nie istnieje przeszkoda uzyskania ochrony na Twój znak towarowy w postaci istnienia już zarejestrowanego identycznego lub podobnego znaku towarowego do Twojego.

W ramach tej weryfikacji dokonujemy analizy następujących zarejestrowanych znaków towarowych:

  • słowne, 
  • graficzne, 
  • słowno-graficzne. 

Badamy znaki zarejestrowane na terytorium Polski lub Unii Europejskiej. Pamiętaj, że bezpłatna weryfikacja nie jest standardową analizą zdolności rejestracyjnej znaku towarowego, której wykonanie daje pewność, że nie istnieją przyczyny uniemożliwiające rejestrację Twojego znaku towarowego. Taką standardową analizę również możemy dla Ciebie wykonać. W celu uzyskania jej wyceny skontaktuj się z nami.

Gotowy zastrzec znak towarowy? Skorzystaj z darmowej weryfikacji wstępnej.

Wyślij nam wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą celem bezpłatnej weryfikacji.

Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

OSZCZĘDŹ

20%

Z KODEM RABATOWYM

WIELKANOC20

KOD WAŻNY DO 7.04.2024 roku, godz. 23:59

Wielkanoc w Kreatorze !

Odbierz aż 20% zniżki na wszystkie nasze dokumenty i pakiety. To idealny moment, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż!

OSZCZĘDŹ

20%

Z KODEM RABATOWYM

WIELKANOC

KOD WAŻNY DO 7.04.2024 roku, godz. 23:59

Wielkanoc w Kreatorze !

Odbierz aż 20% zniżki na wszystkie nasze dokumenty i pakiety. To idealny moment, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż!

OSZCZĘDŹ

20%

Z KODEM RABATOWYM

EXTRA20

KOD WAŻNY DO 18.09.2023 roku, godz. 23:59

Promocja na start w Kreatorze!

Odbierz aż 20% zniżki na wszystkie nasze dokumenty i pakiety. To idealny moment, aby zabezpieczyć swój sklep internetowy i rozpocząć sprzedaż!