[WEBINAR] AML – jak nowe przepisy wpłyną na sektor kryptowalut?

zaproszenie do wzięcia udziału w webinarze na temat AML

Spis treści

Nowelizacja ustawy AML wprowadza zmiany, które wpłyną na obowiązki wszystkich instytucji obowiązanych. Największa „rewolucja” czeka jednak sektor kryptowalut – już samo rozpoczęcie działalności będzie wiązało się z zupełnie nowymi wymogami.

Rejestr kantorów kryptowalut i nowe obowiązki

Od 31 października 2021 roku kantory kryptowalut, aby móc prowadzić działalność zgodnie z przepisami, będą musiały uzyskać wpis w rejestrze działalności w zakresie walut wirtualnych. To jednak nie koniec nowych obowiązków w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – rozszerzone zostaną także obowiązki związane ze stosowaniem środków bezpieczeństwa finansowego w przypadku transferów walut wirtualnych. Oznacza to w skrócie, że działalność kantorów kryptowalutowych zostanie nie tylko poddana większej obserwacji, lecz także wymusi większy nacisk na utrzymywanie i stosowanie aktualnych procedur.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak nowe przepisy AML wpłyną na sektor kryptowalut i co powinieneś zrobić, aby przygotować się na zmiany, zapisz się na nasz webinar, który poświęcimy w całości tej tematyce. Odbędzie się on już 24.06.2021 r. o godz. 12:00. Udział jest bezpłatny – wystarczy, że zapiszesz się TUTAJ

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR

Powiązane artykuły